Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Jul 25, 2014, 09:04:58 pm
Početna Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija
Vesti: Dobrodošli!
Ovaj forum namenjen je roditeljima, nastavnicima i aktivistima civilnog društva za razmenu informacija i znanja o inkluzivnom obrazovanju u cilju uzajamne podrške. Forum je sastavan deo sajta www.inkluzija.org i oba su pokrenuta od CIP-Centra za interaktivnu pedagogiju, a uređuje ih Vesna Zlatarović. Tehnička podrška Vedran Vučić, Linux centar.

+  inkluzija.org
|-+  Inkluzija u vrtićima i školama
| |-+  Personalni asistent i pedagoški asistent
| | |-+  Konkurs za pedagoške asistente
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu. « prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Štampaj
Autor Tema: Konkurs za pedagoške asistente  (Pročitano 5414 puta)
Snezana
Newbie
*

« poslato: Oktobar 28, 2011, 10:52:29 am »

Za sve zainteresovane

Upravo je objavljen konkurs Ministarstva prosvete i  nauke za obuku za pedagoške asistente. Možete ga pronaći na adresi http://www.mpn.gov.rs/sajt/aktuelnosti.php?id=5188

Sačuvana
maca
Newbie
*

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2011, 09:55:28 am »

Poštovani,
Jedan od uslova za konkurisanje na obuku za pedagoškog asistenta je i "mišljenje jedinice lokalne samouprave o učešću kandidata". Da li bih mogla da dobijem bliže informacije o tome ko konkretno u okviru lokalne samouprave daje to mišljenje i u kakvoj formi? Ja konkurišem za mesto pedagoškog asistenta u drugoj opštini, znači ne u onoj u kojoj živim.

Unapred hvala! Marija
Sačuvana
maca
Newbie
*

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2011, 12:15:27 pm »

Čini mi se i da je malo nejasno formulisano: da li je poznavanje rosmskog jezika nužno za konkurisanje ili ne?
Sačuvana
admin
Administrator
Full Member

« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2011, 03:01:05 am »

Кандидати који конкуришу треба да испуњавају следеће услове:

• да имају стечено средње образовање
да познају ромски језик (било који дијалекат) ако се ради са децом, ученицима и породицама из ромске заједнице,
• да имају искуства у раду с децом из осетљивих друштвених група посебно ромском децом
• да су у локалној заједници сарађивали у пројектима везаним за образовање деце из маргинализованих група.

Mislim da je potrebno da saznate da li se traži pedagoški asistent koji će uglavnom raditi sa romskom decom ili ne. U samom tekstu konkursa se više puta naglašava "posebno romske dece", tako da mi se čini da će poznavanje romskog jezika biti potrebno.
Sačuvana
admin
Administrator
Full Member

« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2011, 03:05:10 am »

Jedan od uslova za konkurisanje na obuku za pedagoškog asistenta je i "mišljenje jedinice lokalne samouprave o učešću kandidata". Da li bih mogla da dobijem bliže informacije o tome ko konkretno u okviru lokalne samouprave daje to mišljenje i u kakvoj formi? Ja konkurišem za mesto pedagoškog asistenta u drugoj opštini, znači ne u onoj u kojoj živim.

Unapred hvala! Marija

Meni je ovo potpuno nejasno. Možda bi trbalo da pozovete Biljanu Bukinac i da se kod nje raspitate o kakvmo se mišljenju radi i ko ga daje.
Sačuvana
Stranice: [1] Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
Prebaci se na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!