Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Oktobar 20, 2014, 11:17:24 pm
Početna Pomoć Pretraga Kalendar Prijavljivanje Registracija
Vesti: Dobrodošli!
Ovaj forum namenjen je roditeljima, nastavnicima i aktivistima civilnog društva za razmenu informacija i znanja o inkluzivnom obrazovanju u cilju uzajamne podrške. Forum je sastavan deo sajta www.inkluzija.org i oba su pokrenuta od CIP-Centra za interaktivnu pedagogiju, a uređuje ih Vesna Zlatarović. Tehnička podrška Vedran Vučić, Linux centar.

+  inkluzija.org
|-+  Inkluzija u vrtićima i školama
| |-+  Pedagoški profil, individualizacija, IOP
| | |-+  Individualni obrazovni plan
| | | |-+  Pravilnik IOP
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu. « prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Štampaj
Autor Tema: Pravilnik IOP  (Pročitano 4559 puta)
Sladjana
Newbie
*

« poslato: Oktobar 30, 2010, 04:42:48 am »

Stručni saradnik sam u osnovnoj školi i obradovalo me objavljivanje Pravilnika o bližim uputstvima za utvrđivanje prava na IOP, njegovu primenu i vrednovanje kao i prateće obrasce.
Međutim, detaljnim proučavanjem naišla sam na sadržaj koji je kod mene izazvao nedoumice i stopirala sam proces koji sam započela.
Naime, moju školu pohađa učenik sa mešovitim teškoćama, treći razred je, do sada je učiteljica prilagođavala sadržaj i način rada. Naravno, bez dokumentacije (zvaničnog IOPa). Ove školske godine odlučili smo se za IOP sa izmenjenim sadržajem i započeli smo proces izrade IOPa. Izradili smo pedagoški profil, odredili prioritetne oblasti, dogovorili sa roditeljima, pri tome koristili i stručnjake kao izvore podataka... Dakle, namera nam je bila rad po IOPu sa IZMENJENIM sadržajem. Međutim, zbunio me je Pravilnik. Proučavajući clan 7. poslednji pasus - razumela sam da MORA PRVO da se proba sa IOPom
sa PRILAGODJENIM programom, pa tek ukoliko se ustanovi da to nije
odgovarajuca podrska... onda uz misljenje interesorne komisije donosi se IOP
sa IZMENJENIM sadrzajem.
Moje pitanje je: da li za dete moze odmah da se radi IOP sa IZMENJENIM sadrzajem ili ne?
Pozdrav

Sačuvana
Snezana
Newbie
*

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2010, 07:17:03 am »

Koliko je meni poznato, mora prvo da se pokuša sa IOP-om po prilagođenom programu. Ali, najbolje je da se obratite nekome iz mreže za podršku. Ne znam kojoj školskoj upravi pripadate, ali sve kontakte možete naći ovde:
http://www.dils.gov.rs/documents/filesEducation/oktobar2010/Mreza%20podrske%20-%20tabela%20-%20LATINICA.pdf
Sačuvana
Sladjana
Newbie
*

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 30, 2010, 11:48:53 pm »

Hvala Snežana, svakako ću se dalje raspitivati.
Sačuvana
gocaj
Newbie
*

« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2010, 02:40:57 pm »

Najpre treba probati individualzaciju nastave, pa ako to ne donosi rezultat, dete i dalje stagnira i ne može da prati predviđen nastavni plan saziva se stručni tim za IO na nivou škole koji donosi odluku da se pristupa izradi IOP-a. Osniva se "mali" tim za individualnu podršku u koji se uključuje roditelj i donosi se IOP koji na predlog Stručnog tima za IO usvaja pedagoški kolegijum.
Pozdrav, Goca Josimov
Sačuvana

Da nema vetra pauci bi premrežili nebo. Budimo vetar!
admin
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2010, 02:02:50 pm »

Ja isto mislim da mora prvo da se probam sa IOPom sa PRILAGODJENIM programom.
Sačuvana
Stranice: [1] Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
Prebaci se na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!